Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png4.png1.png6.png
Today47
Yesterday222
This week929
This month4615
Total323416

Who Is Online

2
Online

piątek, 23, czerwiec 2017 05:27

egnoswyroznienieJak informuje na swojej stronie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), podczas warsztatów EGNOS Service Provision Workshop 2015, które odbyły się w dniach 29-30 września w Kopenhadze, PAŻP została uhonorowana wyróżnieniem za wdrożenie w 2014 r. pierwszej w Polsce procedury APV-I (LPV) opartej o system satelitarny EGNOS. Wdrożenie procedury było możliwe dzięki zrealizowanym w latach 2009-2014 projektom HEDGE, EGNOS Introduction in European Eastern Region i SHERPA. Pragniemy nadmienić, że liderem Polski z ramienia PAŻP w wyżej wymienionych projektach był dr hab. Andrzej Fellner prof. Pol. Śl., kierownik Katedry Technologii Lotniczych PŚ. Uczestnikiem projektu był także pracownik KTL mgr inż. Eugeniusz Piechoczek (AIRCOM), który podczas projektu wykonywał śmigłowcowe podejścia RNAV GNSS.

Pierwszego dnia warsztatów EGNOS Service Provision Workshop, PAŻP wyróżniono za wdrożenie w 2014 r. pierwszej w Polsce procedury APV-I (LPV) opartej o system satelitarny EGNOS. Wdrożenie procedury APV-I (LPV) było poprzedzone zrealizowaniem w latach 2009-2014 projektów HEDGE, EGNOS Introduction in European Eastern Region i SHERPA.

W imieniu PAŻP wyróżnienie odebrał przewodniczący delegacji, Kierownik Działu Systemów GNSS – Tomasz Woźniak. Jak pisze na swojej stronie PAŻP, wyróżnienie to jest uznaniem dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt, a w szczególności dla pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Biura Służb Technicznych oraz Biura Zarządzania Przestrzenią Powietrzną i Przygotowania Operacyjnego.

Pragniemy nadmienić, że liderem Polski z ramienia PAŻP w wyżej wymienionych projektach był dr hab. Andrzej Fellner prof. Pol. Śl., kierownik Katedry Technologii Lotniczych PŚ. Uczestnikiem projektu był także pracownik KTL mgr inż. Eugeniusz Piechoczek (AIRCOM), który podczas projektu wykonywał śmigłowcowe podejścia RNAV GNSS.

Naszym pracownikom serdecznie gratulujemy!

Efekty prac naukowo-badawczych przeprowadzonych przez pracowników KTL w ramach projektów opublikowano w licznych artykułach naukowych.

W ramach projektu SHERPA opracowano, a następnie przyjęto trzy dokumenty: "EGNOS National Implementation Plan", "EGNOS Poland Market Analysis", "Polish NAtional Scenario Report".

egnos implementation plan

 egnos poland market analysis

 polish national scenario report

W warsztatach "EGNOS Service Provision Workshop" udział wzięło ok. 180 przedstawicieli firm z branży lotniczej specjalizujących się w technologii GNSS. Obok wielu reprezentantów ANSP i NSA z Europy, Afryki, Azji i USA w EGNOS Service Provision Workshop 2015 uczestniczyli przedstawiciele m.in.: GSA, EUROCONTROL, EASA, ESSP, Komisji Europejskiej, FAA, DFS, NATS.

nagrodapazp