Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png4.png1.png7.png
Today48
Yesterday222
This week930
This month4616
Total323417

Who Is Online

3
Online

piątek, 23, czerwiec 2017 05:32

RPAS Szkolenie Baner 02

 Zapraszamy na kurs dla "Pilotów dronów"

 

Przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne! 

Jest to kurs przygotowujący do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych (UAVO) w zakresie VLOS

Koszt kursu dla "pilota drona" to 1200 zł.  

Uwaga!

Dla studentów zniżka do 800 zł!

WIĘCEJ INFORMACJI PONIŻEJ - PO ROZWINIĘCIU ARTYKUŁU  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej (CKKLC) wraz z ITWL zapraszają na kursy przygotowujące do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatorów bezzałogowych statków powietrznych. Kursy są organizowane w formule 2w1: teoria i praktyka z nauką latania na udostępnionym bezzałogowcu (wielowirnikowcu X6). Planowany termin kursów:

18-20 listopada 2016 r. Łącznie 26 godzin wykładowych (po 45 min.):

• 18.11. od 15:00-20:00 tj. piątek (4h wykład+1h lotów);
• 19.11. od 9:00-17:30 tj. sobota (8h + 2h lotów);
• 20.11. od 9:00-14:00 tj. niedziela (4h + 2h lotów);
• Po 20.11. -  egzamin wewnętrzny i dodatkowe przygotowanie do egzaminu Państwowego (5h) a następnie egzamin Państwowy - egzamin nie wchodzi w zakres kursu, ale udostępniamy bezpłatnie salę i miejsce oraz drona (MR) dla kursantów (do cz. praktycznej kursu) – koszt egzaminu (teoretyczny: 53zł ; praktyczny: 105 zł), koszt wydania świadectwa 43zł.

II edycja 18-20 listopada 2016 r. Łącznie 26 godzin wykładowych (po 45 min.).

Koszt kursu 2w1 (część teoretyczna i praktyczna) - 1200 zł od osoby (minimum 8 kursantów)

 

 

Wymagania ogólne stawiane kandydatom biorącym udział w szkoleniu do świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych UAVO:

a) ukończone 18 lat;


b) ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie* - nieobowiązkowe podczas kursu, ale wymagane podczas egzaminu
c) ubezpieczenie OC**;  - nieobowiązkowe podczas kursu, ale wymagane podczas egzaminu

* badania lotniczo-lekarskie można przeprowadzić np. w Krakowie, we Wrocławiu, w Warszawie - orientacyjnie 200 zł;
** Wymagane jest ubezpieczenie na czas kursu lub na rok.

Zakres programu szkolenia teoretycznego i praktycznego

ZOBACZ PROGRAM SZKOLENIA

Program obejmuje szkolenie do Świadectwa Kwalifikacji Operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego używanego w celach innych niż sportowe i rekreacyjne niezbędne dla wykonywania lotów komercyjnych w zakresie widzialności VLOS. Szkolenie ma na celu nabycie przez kandydatów na operatorów UAVO wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do właściwego planowania i bezpiecznego wykonywania lotów bezzałogowym statkiem powietrznym oraz do jego prawidłowej obsługi naziemnej. Dodatkowo przewidziano łącznie, aż 5 godzin zajęć praktycznych w tym loty BSP (wielowirnikowiec - MR) będące w dyspozycji Politechniki Śląskiej w miejscu, gdzie odbywać się będą egzaminy państwowe. Celem szkolenia praktycznego jest zdobycie przez kursanta umiejętności wymaganych do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne i sportowe oraz do bezpiecznego wykonywania lotów i obsługi bezzałogowych statków powietrznych.

Szkolenie realizowane będzie w formie ćwiczeń naziemnych oraz szkolenia praktycznego w locie dronem (wielowirnikowcem) typu MR (multirotor) udostępnionym bezpłatnie przez KTL. Zaleca się, aby w przypadku osób nieposiadających doświadczenia w pilotowaniu bezzałogowych statków powietrznych danej kategorii, szkolenie praktyczne rozpocząć od nauki podstawowych manewrów na programie komputerowym, symulującym wykonywanie lotów odpowiednią kategorią bezzałogowego statku powietrznego lub praktycznie na BSP o masie do 0,5 kg. Szkolenie praktyczne obejmuje swoim zakresem następujące zagadnienia: pełny zakres listy kontrolnej wg. Drone Safety Check List (KTL) w tym przygotowanie do lotu bezzałogowego statku powietrznego obsługę naziemną bezzałogowego statku powietrznego ocenę zdatności do lotu bezzałogowego statku powietrznego wykonywanie czynności lotniczych.

Koszt kursu 2w1 (część teoretyczna i praktyczna) dla studentów 800 zł! Pozostałe osoby 1200 zł (minimum 8 kursantów).

Zgłoszenia można przysyłać na e-mail: marta.jackowska(at)polsl.pl, informacje telefonicznie: (32) 603 40 58. W terminie urlopowym również adam.manka(at)@polsl.pl i telefonicznie 606 26 16 26.

kursdronypolitechnika