Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png3.png
Today176
Yesterday213
This week836
This month4522
Total323323

Who Is Online

2
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:36


   
Właśnie rozpoczeliśmy latanie dronem - heksakopterem Politechniki Śląskiej!

    Nasz bezzałogowy statek powietrzny (bsp - bo tak powinniśmy go fachowo nazywać :-) jest w najcięższej kategorii wagowej dostępnej "cywilnie" tj. do 25 kg, co predysponuje go do realizacji planowanych prac badawczych naszej Uczelni. 
   Nie chcąc od razu zdardzać wszystkich planów można wskazać jedynie, że nasz BSP będzie związany z pracami nad monitoringiem portów lotniczych, rozwojem opracowanego na KTL systemu detekcji dronów i ich unieszkodliwiania, lotami "specjalnymi" w porze nocnej, rozwojem systemów bezpieczeństwa biernego BSP (w tym nowego typu spadochronu ratunkowego do BSP), optymalizacją osiągów lotu i zwiekszaniem funkcjonalności BSP... 

Latamy tym BSP dzięki motywacji i przychylności Kierownika Katedry oraz determicaji pracowników i studentów Katedry Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej - dziękujemy!

PS. Wszelkie osoby zainteresowane współpracą, badaniami, testowaniem oraz sympatyków dronów zapraszamy do współpracy i jednoczesnie ogłaszamy konkurs na nazwę dla naszego drona!

Kolejne relacje z lotów naszym bsp już wkrótce!