Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png4.png1.png6.png
Today47
Yesterday222
This week929
This month4615
Total323416

Who Is Online

2
Online

piątek, 23, czerwiec 2017 05:27

plakat-jpgPrzedstawiciele KTL i zespołu RPAS TEAM wzięli udział w ECO WYSTAWIE Beskidzkiego Tygodnia Mobilności. Na zaproszenie Stowarzyszenia ECODRIVE, zespół zaprezentował swój bezzałogowy statek powietrzny oraz zapoznał uczestników z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w wykonywaniu lotów.

24 września zespół RPAS TEAM zjawił się na ECO WYSTAWIE organizowanej w ramach Beskidzkiego Tygodnia Mobilności w Bielsku-Białej (NOWE MIASTO ul. Legionów 26-28). Od godz. 10 prezentowano możliwości BSP. 

Lot w centrum miasta odbył się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 26 marca 2013 r. w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy - Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków, § 2 , pkt. 10 stanowi:

  • Wyłącza się zastosowanie przepisów art. 94 ust. 1 ustawy do:
  • 1) bezzałogowych statków powietrznych, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. f, na uwięzi nieposiadających napędu, z uwzględnieniem przepisów określonych w załączniku nr 6a do rozporządzenia;
  • 2) osób biorących udział w zajęciach dydaktycznych z wykorzystaniem statków powietrznych, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. f, prowadzonych przez uczelnie, jeżeli loty realizowane w ramach tych zajęć nie są lotami polegającymi na świadczeniu usług lotniczych i są wykonywane zgodnie z przepisami określonymi w załączniku nr 6 do rozporządzenia.