Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png1.png
Today174
Yesterday213
This week834
This month4520
Total323321

Who Is Online

1
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:29

loga poprawione VER4 184 uczniów z całej Polski rywalizowało w wielkim finale I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej, którego patronem był Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. W. Andersa w Rzeszowie w składzie Piotr Bednarz i Jakub Śliwiński. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Aleksander Kotarba i Jakub Zdzieblik z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach. Na trzecim miejscu uplasowali się Kinga Pietras i Jakub Myszka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki ze Stalowej Woli.

Pracownicy Katedry i Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej zostali zaproszeni na spotkanie w ramach wydarzenia „Airport Breakfast”, którego celem jest przekazanie praktycznych informacji o operacjach lotniczych z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej. Na ten temat wypowiedzą się eksperci z Międzynarodowego Portu Lotniczego KATOWICE w Pyrzowicach, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Europejskiej Agencji Nawigacji Satelitarnej oraz doświadczeni piloci i Instruktorzy. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca w Katowice Airport.

  • Agenda

• Welcome video (Elżbieta Bieńkowska, komisarz KE ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw)
• Prezentacja Europejskiej Agencji Nawigacji Satelitarnej
• Prezentacja Międzynarodowego Portu Lotniczego KATOWICE w Pyrzowicach
• Wdrożenie procedur LPV na Lotnisku w Katowicach
• Przerwa Kawowa
• Narzędzia finansowe oraz inne aktywności pomagające przy publikacji LPV
• Prezentacje Lokalnych użytkowników LPVdroneberlinPrzedstawiciele Centrum wezmą udział w prestiżowych, międzynarodowych wydarzeniach poświęconych bezzałogowym statkom powietrznym (UAV): konferencji "Expert Session Drone Technologies Research and Application" podczas 12th Silicon Saxony Day (19-20 czerwca) oraz DRONE BERLIN 2017 (21-22 września).

Więcej o udziale przedstawicieli Politechniki Śląskiej na stronie Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej.


wypadekpkbwlW dniach 25-26. maja Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej organizuje szkolenie "Aviacrash". To specjalistyczne szkolenie z zakresu działań związanych z wypadkiem lotniczym przeznaczone dla funkcjonariuszy organów wymiaru sprawiedliwości i ochrony porządku publicznego. Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu czynności związanych z zaistnieniem wypadku lotniczego. To pierwsza edycja szkolenia.

To pierwsza edycja szkolenia. Planujemy kolejne, dlatego zapraszamy do udziału w szkoleniu wszystkich zainteresowanych, a w szczególności: prokuratorów, sędziów, biegłych, ekspertów, adwokatów, kryminologów, policjantów. Szkolenie jest płatne 450 złZgłoszenia należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce szkolenia: ul. Krasińskiego 13, 40-019 Katowice.
 
Więcej na stronie Centrum.

Źródło zdjęcia: ALBUM ILUSTRACJI z wypadku samolotu ultralekkiego Dedal KB; SP-SWKB 13 kwietnia 2013 r., Redzeń Drugi k/Sieradza, PKBWL, http://mib.gov.pl/files/0/1796976/20130440A.pdf


 

EKG Ecc

 

Miło nam poinformować, iż dr inż. Tomasz Balcerzak z Katedry Technologii Lotniczych, współpracujący z Centrum, weźmie udział w IX European Economic Congress, który odbędzie się w Katowicach  12 maja. Wystąpi w panelu "Drony – technologia dla ludzi i gospodarki". W wydarzeniu weźmie udział także kierownik Katedry dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, dr inż. Tomasz Balcerzak zabierze ekspercki głos w panelu "Drony – technologia dla ludzi i gospodarki". W panelu zostaną poruszonę następujące tematy:

• Uregulować i udostępnić. Prace Komisji Europejskiej nad określeniem warunków wykorzystywania przestrzeni powietrznej do komercyjnego (także prywatnego) użytkowania dronów

• Drony częścią codziennego życia obywateli? Wizja jutra, realizacja... dziś

• Potencjał gospodarczy „bezzałogowych statków powietrznych”

• Latająca specjalizacja? Europejskie ambicje a rozwój technologii i zastosowań dronów

• Polski rynek dronów. Prognozy, potencjał, plany

12 maja 2017 r. | 11.30-13.00 | Sala Konferencyjna 9. Zapraszamy!


Podkategorie