Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png3.png
Today176
Yesterday213
This week836
This month4522
Total323323

Who Is Online

2
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:37

DroneTech Torun13 października w Toruniu podczas DroneTech 1st Meeting w Arena Toruń odbyło się seminarium "Szanse i zagrożenia dla biznesu dronowego: kierunki rozwoju, regulacje, badania". Partnerem i współorganizatorem seminarium była Katedra Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej oraz zespół RPAS TEAM Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. O naszym udziale napisali m.in.: Gazeta Wyborcza, Radio Pikchillitorun.pl.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów DroneTech 1st Meeting: pana Pawła Słupskiego, Łukasza Kaźmierczaka oraz Adriana Drzycimskiego, którzy okazali nieocenioną pomoc w organizacji seminarium.

 

DroneTech 1st Meeting zorganizowało Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w dniach 12-13 października. Katedra była partnerem i współorganizatorem seminarium podczas drugiego dnia obrad. Z ramienia Katedry Technologii Lotniczych oraz zespołu "RPAS TEAM" Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej w seminarium wystąpili: dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner,dr inż. Adam Mańka, mgr inż. Adrian Łach, mgr Radosław Fellner.

Seminarium rozpoczęło się o godz. 10 powitaniem gości przez kierownika Katedry Technologii Lotniczych Andrzeja Fellnera oraz prezentacją przedstawiającą działalność Katedry i Centrum. Następnie, przedstawiciel RPAS TEAM Adrian Łach wykonał lot pokazowy oraz przedstawił dokonania zespołu "RPAS TEAM".

Posłuchaj wywiadu Andrzeja Fellnera w Radiu Pik

DroneTech Torun2Wśród prelegentów seminarium znaleźli się

  • Eugeniusz Piechoczek (prezes AIROCM),
  • ✈ Tomasz Balcerzak (ekspert European GNSS Agency - GSA),
  • ✈ Karol Juszczyk (Fundacja Instytut Mikromakro), 
  • ✈ Marcin Olszewski (Wiceprezes Zarządu, Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych), 
  • ✈ Maciej Malski-Brodzicki (główny specjalista sekcji innowacyjnych metod zarządzania programami, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), 
  • ✈ Prof. Dr Wolfram Hardt (Technische Universität Chemnitz), 
  • ✈ Paweł Karcz (Dyrektor ds. Operacyjnych Portu Lotniczego w Łodzi im. Władysława Reymonta), 
  • ✈ Grzegorz Trzeciak (serwis bezzałogowce.pl),
  • ✈ Alain Siebert, Chief Economist & Master Planning SESAR,

 

Napisali o nas:

- http://express.bydgoski.pl/365383,Bez-emocji-bez-strachu-bez-bledu-Drony-zadania-chwytaja-w-lot.html

https://www.polsl.pl/Wydzialy/RT/Lists/AktualnosciWydzialuTransportu/PokazWiadomosc.aspx?WebPartTitle=ListaWiadomosci&Page=1&WebPartTitle2=Wiadomosc&Filter1Field2=Identyfikator&Filter1Value2=402

http://torun.wyborcza.pl/torun/1,48723,20822392,drony-z-calego-swiata-zlatuja-do-torunia.html  

http://www.radiopik.pl/2,48402,wszystko-o-dronach-w-toruniu

http://dlapilota.pl/wiadomosci/dronetech-polandeu/seminarium-dronetech-1st-meeting-w-toruniu

http://www.uavo.pl/1st-world-meeting-torun-2016/

http://www.chillitorun.pl/miasto/wyscig-dronow-marsjanski-lazik-i-wiele-innych-innowacyjnych-technologii-w-arenie-torun/

https://www.umk.pl/wiadomosci/?id=20161005093301

  •  DroneTech Torun3

"DroneTech 1st world meeting Torun 2016 – to pierwsze w Toruniu, międzynarodowe spotkanie naukowców, biznesmenów i pasjonatów wszystkiego co związane jest z nowoczesnymi technologiami bezzałogowymi. Jest to przestrzeń, w której uczestnicy mają możliwość komfortowego oraz bezpiecznego poznawania się, wymieniania doświadczeniami oraz uczenia. Wydarzenie dla ludzi chcących partycypować w wymianie myśli, technologii i pasji, dla wspólnej, rewolucyjnej przyszłości z systemami bezzałogowymi w służbie człowieka. Przedsięwzięcie ma wymiar edukacyjny, biznesowy oraz rekreacyjny by, podczas jednego, międzynarodowego spotkania łączyć to co inspirujące z rozwijającym. Dokładamy wszelkich starań by DroneTech stało się wydarzeniem, które pozwoli jego uczestnikom uznać spędzony czas w Polsce, w Toruniu za czas produktywny i owocny. Czas, który daje możliwość wnieść cenną wartość w niezwykły i ciągle rozwijający się świat pojazdów i systemów bezzałogowych."

Plan seminarium znajduje się na stronie http://dronetech-poland.eu/konferencja/plan-konferencji/

dronetech