Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png4.png1.png7.png
Today48
Yesterday222
This week930
This month4616
Total323417

Who Is Online

3
Online

piątek, 23, czerwiec 2017 05:31

Spotkanie LKN

logoLKNStudencie! Uczelnia i studia to nie tylko zajęcia i kolokwia! Chcesz się zaangażować w ciekawe inicjatywy? Masz własny pomysł na projekt? Dołącz do Lotniczego Koła Naukowego działającego przy Katedrze Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej! Zapraszamy na spotkanie organizacyjne LKN, które odbędzie się w czwartek 27 października br. o godzinie 16 w sali 414. Nie może Ciebie zabraknąć!

FB SMT3P

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przedstawioną na pierwszym spotkaniu koła. Czekamy na Wasze dalsze propozycje działań. Kontakt: adrian.lach19(at)gmail.com

LOTNICZE KOŁO NAUKOWE ✈ PREZENTACJA

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania Lotniczego Koła Naukowego. Terminy spotkań wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym m.in. czym będziemy się zajmować, będą zamieszczane z wyprzedzeniem na stronie Katedry Technologii Lotniczych PŚ i na profilu LKN na FB.

 

 ✈ ✈ Naszym celem jest wspólna zabawa w lotnictwie! ✈ ✈ 

Lotnicze Koło Naukowe działające przy Katedrze Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej ma zaszczyt zaprosić na pierwszą ogólnopolską studencką sesję naukową, która odbędzie się w dniu 29 września 2016 r. w Ustroniu. Sesja studencka będzie wydarzeniem towarzyszącym organizowanej przez Katedrę Technologii Lotniczych I Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM W TECHNIKACH, TECHNOLOGIACH I POLITYCE TRANSPORTOWEJ SMT3P.
rodzajetransportup

Studenci, przedstawiciele kół naukowych uczelni wyższych, będą mieć niepowtarzalną okazję uczestnictwa w Konferencji SMT3P w Ustroniu. Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej, Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, czy też zarządzający przedsiębiorstwami lotniczymi w Polsce. Część właściwa studenckiej sesji naukowej odbędzie się w formie sesji plakatowej w Ustroniu. Każdy prelegent, na forum publicznym, posiłkując się stworzonym plakatem będzie miał możliwość wygłoszenia krótkiego referatu dotyczącego badań zawartych w artykule naukowym oraz przedyskutowania go z innymi uczestnikami.

DOC IkonaPDF Icon 
Karta zgłoszenia na Sesję Studencką w wersji PDF i doc

Śledź nas na Facebooku!

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie streszczenia, a następnie artykułu 5-15 stron we wskazanej formatce w ustalonych terminach oraz uiszczenie opłaty w wysokości 250zł. Opłata 250zł od uczestnika obejmuje:

  • - uczestnictwo w prestiżowej międzynarodowej konferencji w Ustroniu;
  • - prezentację na sesji plakatowej;
  • - uroczysty obiad;
  • - publikację referatu w monografii po konferencyjnej;
  • - pełny zestaw materiałów pokonferencyjnych (w tym tablet);
  • - kwota nie obejmuje noclegu i przejazd.

 

POBIERZ ULOTKĘ INFORMACYJNĄ

Harmonogram:

- do 31 lipca uiszczenie opłaty i przesłanie deklaracji wraz z tematem referatu oraz krótkim streszczeniem zgodnie z obowiązującą formatką na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Opłatę należy wnieść na konto:

  • Politechnika Śląska 44-100 Gliwice
  • ul. Akademicka 2A
  • ING Bank Śląski S.A. o/Gliwice 60 10 50 1230 1000 0002 0211 3056
  • Z dopiskiem "I Studencka Sesja Naukowa RT4 /Imię i Nazwisko studenta" oraz faktura na osobę prywatną/jednostkę naukową wraz z adresem

 

- do 22 sierpnia przesłanie artykułu w języku polskim zgodnie z obowiązującą formatką,

- na dzień konferencji 29 września 2016 r. przygotowanie plakatu, maksymalny format A2.

Tematyka równoważna z konferencją SMT3P:

✈ ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM W TRANSPORCIE: - problemy społeczno-gospodarcze i naukowo-badawcze, - edukacja bezpieczeństwa transportu w Polsce, - strategie bezpieczeństwa w transporcie, - podejście systemowe w zarządzaniu bezpieczeństwem,

✈ ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W TRANSPORCIE: - metody badawcze stosowane w zarządzaniu ryzykiem i analizach ryzyka, - stan aktualny zarządzania ryzykiem w transporcie, - metody zintegrowanego zarządzania ryzykiem w transporcie,

✈ SYTUACJE KRYZYSOWE W TRANSPORCIE: - zapobieganie sytuacjom kryzysowym, - przygotowanie do sytuacji kryzysowych, - procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych, - stany nadzwyczajne w transporcie,

✈ BUDOWA EKSPLOATACJA I DIAGNOSTYKA ŚRODKÓW TRANSPORTU: - konstrukcja i badania środków transportu, - pojazdy transportu kombinowanego, - użytkowanie i utrzymanie środków transportu, - modelowanie ruchu środków transportu, - certyfikacja i homologacja środków transportu,

✈ POLITYCZNE, EKONOMICZNE I PRAWNE ASPEKTY BEZPIECZEŃSTWA W TRANSPORCIE: - polityka bezpieczeństwa sektora transportowego w Polsce, - polityczne uwarunkowania kształtowania strategii bezpieczeństwa w transporcie, - polityka transportowa, jako efekt przetargów elit politycznych i biznesowych, - wizja rozwoju sektora transportowego w wystąpieniach polityków i programach partii politycznych, - bezpieczeństwo transportu w prawie międzynarodowym, europejskim i krajowym, - prawne uwarunkowania bezpieczeństwa lotnisk, dworców i innych obiektów użyteczności publicznej, - bezpieczeństwo a działalność gospodarcza w sektorze transportu.

Zaprasza Przewodniczący Lotniczego Koła Naukowego mgr inż. Adrian Łach

Kontakt: 603 621 277, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rodzajetransportup


LKN targi2Lotnicze Koło Naukowe działające przy Katedrze Technologii Lotniczych Wydziału Transportu PŚ znalazło się w gronie laureatów w przeglądzie Studenckich Kół Naukowych Politechniki Śląskiej! Na pierwszym miejscu uplasowało się SKN C.A.D. również z naszego Wydziału. Gratulacje dla Pani prezes koła Ani Dziuby. Dwa koła prężnie działające na Wydziale Transportu, oba nadzorowane przez opiekuna Pana dr inż. Adama Mańkę, reasumując GLIWICE ZDOBYTE!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA

dronTym razem nie w misji ratunkowej wspierającej działania służb, ale dla dzieci. Członkowie Lotniczego Koła Naukowego "Sky Team" wraz z opiekunem naukowym dr inż. Adamem Mańką, na zaproszenie organizatora uczestniczyli w Dniu Dziecka z harcerzami w Tarnowskich Górach (5.06.). Zapraszamy do przeczytania relacji inż. Adriana Łacha, przewodniczącego LKN.


Na chłodno, po opadnięciu emocji z niedzielnego wieczoru, możemy w kilku słowach opisać jak było ;). A było gorąco, dosłownie i w przenośni. Było to dla nas pierwsze „zlecenie”, gdzie pełniliśmy rolę animatorów dla najmłodszych.