Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png4.png1.png6.png
Today47
Yesterday222
This week929
This month4615
Total323416

Who Is Online

2
Online

piątek, 23, czerwiec 2017 05:27

Bytom 24 marca w Technikum nr 4 w Bytomiu już po raz piąty odbył się ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej "Latającej Miotły Baby Jagi". W szranki stanęły drużyny złożone z uczniów kształcących się w technikach na kierunkach lotniczych m.in. z Gliwic, Bytomia, Dęblina, Warszawy, Sosnowca i Malborka. Przewodniczącym jury był dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner, dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej oraz kierownik Katedry Technologii Lotniczych PŚ. Wydarzenie wzbogacił pokaz możliwości bezzałogowego statku powietrznego Katedry.

Z racji merytorycznego nadzoru nad specjalnościami lotniczymi w bytomskim Technikum nr 4, dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner pełnił funkcję przewodniczącego jury konkursu. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Polskiej, które ufundowało dla zwycięzców puchar przechodni.

Po uroczystym przywitaniu gości i wysłuchaniu „Marszu Lotników”, dr inż. Adam Mańka zaprezentował możliwości bezzałogowego statku powietrznego Katedry Technologii Lotniczych. Następnie pokazowy lot wykonał inż. Adrian Łach z Lotniczego Koła Naukowego.

Reportaż z wydarzenia - w tym wypowiedź dr inż. Adama Mańki - można obejrzeć klikając na ten link - polecamy oglądać od  7:15 minuty.

bytom

Bytom 1

Podobnie, jak w ubiegłych latach, konkurs składał się z części ustnej oraz pisemnej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii lotnictwa, prawa lotniczego czy specjalistycznego lotniczego słownictwa. Nowością było zadanie praktyczne, polegające na zbudowaniu modelu samolotu. Opiekunowie grup, które wzięły udział w konkursie oraz sponsorzy otrzymali "Latające Miotły Baby Jagi". Uczestnicy otrzymali także nagrody w postaci "Prawno-technicznego leksykonu lotniczego z akronimami" ufundowanego przez prezesa innowacyjnej firmy śmigłowcowej AIRCOM.

Konkurs odbył się po raz piąty. Jego celem jest poszerzanie i propagowanie wiedzy lotniczej wśród młodzieży, wymiana doświadczeń, integracja szkół technicznych, które realizują naukę przedmiotów związanych z tematyką lotniczą.

Logo KTL am przez 250


Opracowano na podst.: http://www.bytom.pl/latajaca-miotla-baby-jagi