Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png3.png
Today176
Yesterday213
This week836
This month4522
Total323323

Who Is Online

2
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:37

portale naukoweZapraszamy do zapoznania się z nowymi informacjami na stronie Katedry Technologii Lotniczych. Zawartość strony rozszerzyliśmy m.in. o wykaz obowiązujących przepisów i uregulowań prawnych dotyczących lotnisk, lądowisk i lotnictwa ogólnego, odniesienia do organizacji kolejowych, linki do europejskich portali poświęconych unijnym projektom badawczym oraz narzędzi wspierających wyszukiwanie i publikowanie informacji.

 

Zakładkę "Dodatkowe źródła informacji - przydatne linki" wzbogaciliśmy o:

✈ Wykaz obowiązujących przepisów i uregulowań prawnych dotyczących lotnisk i lądowisk,

✈ Wykaz obowiązujących przepisów i uregulowań prawnych dotyczących lotnictwa ogólnego,

✈ Nowe linki do organizacji kolejowych,

✈ Słowniki innowacji i polityki naukowej,

✈ linki do narzędzii wspierających wyszukiwanie i publikowanie informacji.

Logo KTL am przez 250

Pracowników oraz studentów PŚ zachęcamy do odwiedzenia serwisu CORDIS (Community Research and Development Information Service, pl.: Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badań i Rozwoju). To baza, która zawiera informacje o wszystkich unijnych projektach badawczych oraz ich wynikach od roku 1990 r. Po ostatniej aktualizacji znalazły się tam również dane dotyczące projektów realizowanych w ramach programu Horyzont 2020.

Nie mniejszej uwadze polecamy także Transport Research & Innovation Portal (TRIP) Komisji Europejskiej, którego celem są:

✈ upowszechnianie i promocja wyników badań dotyczących transportu (portal zawiera raporty, broszury nt. prowadzonych transportowych projektów badawczych),

✈ wzmocnienie powiązań między badaniami transportowymi a polityką transportową poprzez dostarczanie dokładnych, aktualnych i kompletnych informacji na temat kluczowych rezultatów projektów badawczych transportu.

Przydatny może okazać się również serwis Nauka Polska, który zawiera m.in. informację o wszystkich polskich naukowcach co najmniej ze stopniem doktora. 


Zamieściliśmy także linki do portali społecznościowych dla naukowców:

ResearchGate jest największą profesjonalną siecią naukową umożliwiającą wymianę publikacji, kontakt z naukowcami z całegoświata (zadawanie pytań do społeczności, informowanie o konferencjach, oferty pracy),

Academia.edu także oferuje dostęp do tysięcy prac naukowych oraz profili naukowców z całego świata,

Mendeley to z kolei zaawansowany menedżer bibliografii i narzędzie do współpracy w ramach grup badawczych (dostępny także w formie aplikacji), zawiera wszystkie elementy niezbędne dla badacza: od narzędzi pozwalających na pracę z materiałami naukowymi w postaci elektronicznej, współpracę z bazami danych i wyszukiwarkami/katalogami naukowymi, współpracę z edytorami tekstów, przez narzędzia do pracy w grupach, do środków umożliwiających budowę wizerunku naukowego w Internecie, dzielenie się wiedzą, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów naukowych, publikowanie własnych prac naukowych.


 Polecamy korzystanie z narzędzi wspierających wyszukiwanie i publikowanie informacji:

✈ Google Alert – ustaw powiadomienia (np. słowo kluczowe) i śledź co w internecie dzieje się w danym temacie.

✈ Google Trends- świetne narzędzie do wyszukiwania statystyk związanych z popularnością danych słów w wyszukiwarce Google.

✈ Przycisk Google Scholar - wtyczka do przeglądarki automatycznie wyszukująca artykuł, który przeglądasz. Zaznacz tytuł pracy na stronie, którą czytasz, a następnie kliknij przycisk Scholar, by znaleźć tę pracę.

✈ Similar Sites– wyszukaj strony zbliżone tematycznie.

✈ Mind42 – ciekawe narzędzie do wspólnej pracy nad założeniami i realizacją projektu (mind mapping).

✈ Digg –serwis najpopularniejszych wiadomości z sieci, reklamujący się hasłem "O czym teraz mówi Internet?"

✈ WayBack Machine – archiwum Internetu.

✈ Issuu – świetny portal do publikowania, udostępniania i czytania wydawnictw, szczególnie PDF-ów.

✈ Scribd – publikowanie i udostępnianie (np. na swojej stronie www) dokumentów (np. PDF-ów) oraz przeglądanie materiałów zamieszczonych przez innych użytkowników.

✈ Slideshare – serwis umożliwiający przeglądanie prezentacji i zamieszczanie ich w czytelnej formie na własnych stronach www.

Zapraszamy także do przejrzenia zaktualizowanej listy "Publikacji KTL: monografii i artykułów". Informacje o wcześniejszych publikacjach i artykułach pracowników Katedry Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej znajdują się w zakładce "Publikacje KTL: Monografie i artykuły". Okładki wybranych książek przedstawiamy poniżej:

 • Aircraft_system
 • IFR
 • Leksykon
 • Meteorologia
 • NAWIGACJAPOWIETRZNA
 • Okl_AERONAUTICAL2
 • Prawo_i_procedury
 • aircraft_airframe
 • frazeologia
 • frazeologia_z_akronimami
 • inzynieria
 • suwaki_lotnicze
 • wybrane_zagagdnienia
 • zarządzanie_bezpieczeństwem

Simple Image Gallery Extended