Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png1.png
Today174
Yesterday213
This week834
This month4520
Total323321

Who Is Online

1
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:35

ruwJest nam niezmiernie miło poinformować, że Urząd Lotnictwa Cywilnego utrzymał zakres modułów zaliczanych przy ubieganiu się o licencję Part-66 na podstawie przedmiotów zaliczonych w Katedrze Technologii Lotniczych w ramach specjalności mechanika i eksploatacja statków powietrznych.

Raport Uznania Wiedzy został opracowany w formie tabeli, w której porównano zakresy i poziomy wiedzy teoretycznej techniczno-lotniczej przekazywanej w szkołach i uczelniach technicznych z zakresami i poziomami wiedzy wymaganej przez Część-66 dla poszczególnych kategorii tej licencji Part-66. Kolorem zielonym oznaczono w Raporcie Uznania Wiedzy te przypadki, w których dany moduł realizowany jest w konkretnej szkole na poziomie równym lub wyższym niż poziom wymagany przez Część-66.

Zaliczenie "zielonego" modułu w ramach studiów na naszej uczelni zwalnia z konieczności zdawania egzaminu z tego modułu podczas ubiegania się o licencję Part-66.

Najnowsza wersja Raportu Uznania Wiedzy ULC znajduje się na stronie http://edziennik.ulc.gov.pl/api/DU_ULC/2016/80/akt.pdf:

- Politechnika Śląska – Transport - mechanika i eksploatacja statków powietrznych – początek nauki od 01.10.2009 r. – inż. mechanik (str. 48)

- Politechnika Śląska – Transport - mechanika i eksploatacja statków powietrznych – początek nauki od 01.10.2009 r. – mgr inż. mechanik (str. 49)

Zaliczenie modułu absolwentom uczelni wyższej wymaga przedstawienia dyplomu ukończenia uczelni wyższej wraz z suplementem lub indeksem. Zaliczenie będzie przyznane tylko wówczas, gdy w suplemencie lub indeksie znajdą się potwierdzenia zaliczenia przedmiotów wymaganych do zaliczenia danego modułu.

POLSL


Szanowni Państwo, Drodzy Studenci!

POLSLJest nam niezmiernie miło poinfrmować, że Urząd Lotnictwa Cywilnego zwiększył zakres modułów zaliczanych przy ubieganiu się o licencję Part-66 na podstawie przedmiotów zaliczonych (na ocenę co najmniej 4.0) w Katedrze Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w ramach specjalności mechanika i eksploatacja statków powietrznych.

Zobacz decyzję nr 13 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 23 lutego 2015 r. ws. wprowadzenia do stosowania Raportu Uznania Wiedzy (Politechnika Śląska, kierunek transport, inż. mechanik i mgr inż. mechanik): http://edziennik.ulc.gov.pl/api/DU_ULC/2015/3/akt.pdf