Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png1.png
Today174
Yesterday213
This week834
This month4520
Total323321

Who Is Online

1
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:34

ruwJest nam niezmiernie miło poinformować, że Urząd Lotnictwa Cywilnego utrzymał zakres modułów zaliczanych przy ubieganiu się o licencję Part-66 na podstawie przedmiotów zaliczonych w Katedrze Technologii Lotniczych w ramach specjalności mechanika i eksploatacja statków powietrznych.

Raport Uznania Wiedzy został opracowany w formie tabeli, w której porównano zakresy i poziomy wiedzy teoretycznej techniczno-lotniczej przekazywanej w szkołach i uczelniach technicznych z zakresami i poziomami wiedzy wymaganej przez Część-66 dla poszczególnych kategorii tej licencji Part-66. Kolorem zielonym oznaczono w Raporcie Uznania Wiedzy te przypadki, w których dany moduł realizowany jest w konkretnej szkole na poziomie równym lub wyższym niż poziom wymagany przez Część-66.

Zaliczenie "zielonego" modułu w ramach studiów na naszej uczelni zwalnia z konieczności zdawania egzaminu z tego modułu podczas ubiegania się o licencję Part-66.

Najnowsza wersja Raportu Uznania Wiedzy ULC znajduje się na stronie http://edziennik.ulc.gov.pl/api/DU_ULC/2016/80/akt.pdf:

- Politechnika Śląska – Transport - mechanika i eksploatacja statków powietrznych – początek nauki od 01.10.2009 r. – inż. mechanik (str. 48)

- Politechnika Śląska – Transport - mechanika i eksploatacja statków powietrznych – początek nauki od 01.10.2009 r. – mgr inż. mechanik (str. 49)

Zaliczenie modułu absolwentom uczelni wyższej wymaga przedstawienia dyplomu ukończenia uczelni wyższej wraz z suplementem lub indeksem. Zaliczenie będzie przyznane tylko wówczas, gdy w suplemencie lub indeksie znajdą się potwierdzenia zaliczenia przedmiotów wymaganych do zaliczenia danego modułu.

POLSL