Katedra Technologii Lotniczych

Dla Pracownika

Statystyki

3.png2.png3.png3.png2.png1.png
Today174
Yesterday213
This week834
This month4520
Total323321

Who Is Online

1
Online

czwartek, 22, czerwiec 2017 18:28

ulotkadronktlOferta współpracy naukowo-badawczej dla przemysłu kolejowego jest bardzo szeroka i obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem, wytwarzaniem, eksploatacją elementów i pojazdów szynowych oraz infrastruktury. Zakres ten zawiera również analizę ryzyka, zarządzanie zmianą w organizacjach transportowych, projektowanie w systemie CAD CATIA v5, analizy numeryczne MES, obliczenia analityczne (np. analiza i wertyfikacja osi kolejowych), projektowanie i wytwarzanie urządzeń do pomiaru, sterowania i diagnostyki w transporcie szynowym, opracowanie oprogramowania specjalistycznego w tym sterowanie stanowiskami badawczymi, pomiarowymi i analiza danych (Delphi), programowanie mikrokontrolerów, budowa specjalistycznych urządzeń i stanowisk pomiarowych, opracowanie analiz i ekspertyz, wdrożenia Międzynarodowego Standardu Branży Kolejowej IRIS, RAMS, LCC, FMEA, ISO 9001  i inne.

Istnieje możliwość wykorzystania podczas prac naukowo-badawczych drona oraz jego specjalnych aplikacji. Przykładem jest współraca z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice.


Więcej informacji dotyczących obszarów naszej współpracy z przemysłej i możliwości badawczych znaleźć można w Bazie Ekspertów Politechniki Śląskiej - polecamy kontakt z: dr inż. Adam Mańka oraz dr inż. Katarzyna Chruzik.